Pokemon Go Nedir Ne Değildir Bakalım

Yeni çıkan mobil oyunu bilirsiniz her yerde de haberi çıktı zaten bende indirdim oynadım, şimdi bu yazımda nasıl oynanır ve ilerki zamanlarda oyun ve gerçek hayattaki olacakları bir tahmin edeceğim. Nasıl bir oyun olduğu ile başlayalım.Nasıl Bir Oyundur 

Oyuncular oyunu telefonlarını indirdikten sonra belirli mekanlara giderek oradaki poketopları topluyorsunuz. Etrafta bir pokemon çıkınca uygulamaya giriyorsunuz kamerayı açıyorsunuz, ve topladığınız poketoplar ile pokemon avlıyorsunuz. Yakaladığınız pokemonlar ile de savaşıyorsunuz.Nasıl Bir Oyun Olacak

Gördüğünüz üzere oyun baya bi tutmuş durumda daha türkiyede yayınlanmamasına rağmen şuan binlerce oynayanı bulunmakta. Böyle giderse iyi para kazanacaklar.

1) Oynayan arttıkça oyun geliri artacak.
2) Pokemonlar bulunduğu mekanlar yapımcılara verilecek para ile daha çok kafeler, alışveriş merkezleri gibi yerler olacak böylece hem oyun sahipleri hem de alışveriş merkezleri kazanacak.

Örnek veriyorum normalde dışarı çıkmaya niyeti olmayan biri pikaçu avlamaya bir kafenin yakınına gidecek, gitmişken 1 çay içmese olmaz değil mi? 

Yorumlar

 1. Kapitalist sistemin bize yeni oyunu desene

  YanıtlaSil
 2. Telefonumda zaten internet yok. Bilgisayar oyunlarını da hiç oynamadım, bilmem, indirmedim. Bildiğim tek zaten bilgisayarın kendisinde olan oyunlar. Vakit canavarı, tembellik mayası böyle şeyler.

  YanıtlaSil
 3. Sabahtan beri bu oyunla ilgili haberler görüyorum. Artık gina geldi :) Ama tam olarak ne olduğunu da öğrenmek istiyordum. Yazın tam da üstüne denk geldi. Bu bilgilendiri yazı için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, daha bir şey görmediniz bir Türkiye'de tam çıksın oyun o zaman daha çok göreceksiniz :)

   Sil
 4. İlginç bir yaklaşım olmuş. Ben de fena eleştirdim bu oyunu video yayında. Geçen gün "Pokemon Go 10 Liraya Yüklenir" yazısını gorunce epeyce dalga geçmiştim. Bir an önce kurtulmalıyız bu oyunlardan.

  YanıtlaSil
 5. ah heyecanla ios için türkiyeye gelmesini bekliyordum. sonunda dayanamayıp ayar değiştirip indirdim, hevesimi aldım :) Gerçekten hoş zevkli bir oyun. hele ki 90larda çocukluk geçirdiyseniz ;)

  YanıtlaSil
 6. Çok iyi bir oyun aslında, ama malesef ülkemizde henüz yayınlanmadı diye biliyorum o yüzden rahat oynayamıyorum.

  YanıtlaSil
 7. Adem bey merhaba. Bana ulaşır mısınız rica etsem. (link anlaşması için) instager@icloud.com

  YanıtlaSil
 8. Yeni yazıları bekliyoruzzzzzz! Çok uzun bir süre ara verdiniz.

  YanıtlaSil
 9. Hayatımda gördüğüm en boş oyun.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum Yapmak Kan Yapar. - Anonim seçeneğini seçip de isminizi cisminizi vermeden yorum yapabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

instagram'da Geri Takip Etmeyenleri Bulmak Ve Silmek