Genel Olarak Windows 10 Değerlendirmesi

     Windows 9 gelmeden gelen Windows 10, 29 temmuz 2015'de piyasaya çıkacak. Her platform da kullanılabilecek olan Windows 10'un projesi telefon, televizyon bilgisayar ve diğer teknolojik cihazlarda tek olmak, tek mağaza tek ekran gibi. Yani kısaca akıllı Televizyonun işletimi Windows 10 bir uygulama yükledin mağazasından aynı şekilde bunu telefona da yükleyebiliyorsunuz.
    İşletimi Windows 7'ye çok benzemekte buradan anlıyoruz ki Windows 8'den beklediği beğeniyi alamamış sevgili Windows. Klavye, fare ve dokunmatik ekran ile bu sürümde tam uyumlu bir kombinasyon yakalamış. Yani dokunmatik olarak kullanıyorken tablet gibi fare ve klavye ile kullanıyorken masaüstü bilgisayar gibi kullanacaksınız.Aynı telefonda olduğu gibi arka planda çalışan uygulamaları bir tuşa basıp görebilecek isterseniz kapatabileceksiniz veya onlara geçebileceksiniz.

Fiyatına gelirsek Windows Home fiyatı 119 dolar Pro'ya geçmek için de 99 dolar vermeniz gerekiyor 2'sini birden alırsanız 199 doları gözden çıkartmanız gerekir, Ancak Win 7 ve 8 kullanıcıları ilk sene ücretsiz Win 10'a geçebilir bu da güzel bir haber.


para ile ilgili görsel sonucu


Denilenlere göre Windows 10 son Windows başka gelmeyecekmiş, bana sorarsanız inanmayın ama siz bilirsiniz.Yorumlar

 1. çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler...
  windows 8 i daha deneyemedim ama :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim,
   Sizde direk windows 10'u denersiniz :)

   Sil
 2. Doğru windows 8 istenilen beğeniyi almamıştı, bana sorarsanız bunun nedeni de win 7 ye göre kullanışı daha zor olmasıydı. İnsanlar win 7 de istediklerini kolayca yapabilirken win 8 de bu rahatlığı yakalayamadılar.

  Win 10 un da son olacağını sanmıyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle kullanışı kolaylaştırmak için 8.1'i çıkarttılar ancak bu da yeterli olmadı bence

   Son Win'e gelirsek para oyunları bunlar çok satmaya çalışıyorlar :)

   Sil
 3. Windows 10 beğenilmezse daha ne seriler çıkar 11.12.13....... devam eder gider bence

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum Yapmak Kan Yapar. - Anonim seçeneğini seçip de isminizi cisminizi vermeden yorum yapabilirsiniz.