Bu Aile Tatili İçin Bir Fırsattır

Başlıktan tanıtım reklamı zannetmiş olabilirsiniz ama öyle değil tabi ki :) Bilmiyorum duydunuz mu, dün okulların açılış tarihi 28 Eylül tarihine ertelendi sebep olarak da turizm şirketleri kurban bayramında daha çok kazansın diye. Her neyse Turizm şirketlerinde şöyle bir üç kağıtçılık var açıkçası okulların bitimi ve okulların başlangıcı arasında tatil fiyatları 3 katına kadar çıkarıyorlar. Okulların açılması ertelendiğine göre o kadar sıcak olmasa da Eylül ayında tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Örneklerle hemen daha detaylı anlatayım;
Öncelikle okul başlamadan yani eski açılış tarihi olan 15 eylül tarihinden önce tatil ayarlamaya çalışalım bakalım ;) Ailemiz 2 çocuk 2 yetişkin toplam 4 kişi olsun 4 gün de tatil yapsınlar. Tatile tam 1 eylül tarihinde başlasınlar.


Şimdi de okullar başladıktan hemen sonraki gün rezervasyon yapalım yani 16 Eylül tarihinde şunu söyleyeyim çocuk yaş sınırı vb hepsini maximum seçiyorum buna ek olarak gideceğiniz yerde Eylül'de az kişi geliyor diye kampanyalar vesaire olması muhtemel. Her neyse bu tatil ayarımızda tek fark tarih olmuş olacak. Bakalım;Hadi geçmiş olsun 1000 TL indi hemde en pahalı seçeneklerde yaptım hesaplamayı siz biraz daha zorlayıp çok karlı tatil yapabilirsiniz. Yine 1 eylül'de ucuz biraz ağustosta fiyatlar tavan. Her neyse Tatil Taktikleri bizden sorulur, -Adam Zeka :)


Yorumlar

 1. devletimiz sağolsun eğitimide turizmin ellerine bıraktı ya hadi hayırlısı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru, ama öğrenci olarak hoşuma gitmedi değil ;)

   Sil
 2. Güzel bir paylaşım.Ulaşım sektörü bazen insanı çıldırtıyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulaşım çok zorlu oluyor bazen her yönden ama ulaşacağım yer güzelse ulaşım sektörüne katlanırım :) Teşekkürler

   Sil

Yorum Gönder

Yorum Yapmak Kan Yapar. - Anonim seçeneğini seçip de isminizi cisminizi vermeden yorum yapabilirsiniz.