http://adamzeka.blogspot.com.tr/2015/09/sitenizi-tantabileceginiz-ve-hit.html#more

Alexa Sıralamasını Düşürme Yolları, Alexa Nasıl Düşürülür ?

alexa nasıl düşer ile ilgili görsel sonucu
Alexa internette bulunan tüm sitelerin, blogların, forumların en iyiden en kötüye sıralayan bir sitedir basitçe. Her ne kadar üstünde oynanabilir ve sahte yollarla değiştirilebilir bir sistem olsa da halen önemsenen bir sıralamadır alexa. Alexa sıralaması genel olarak güncellik, ziyaretçi sayısı ve en önemlisi olarak blogunuzun ve sitenizin takipçi sayısına bakarak yapılandırılır. Takipçi derken ise misal aynı bilgisayar ile birden fazla defa sitenizi ziyaret etme gibi. Bu yazımda ise alexa sıralamasında iyi bir yer edinmenizi sağlayacak bir kaç alexa sıralaması düşürme taktikleri paylaşacağım.

1-) Alexa toolbar kullanın ve kullanmayı tavsiye edin. En basit ve en etkili yöntemlerdendir.

2-) Sitenize alexa rank widget ekleyin, alexa widgete tıklayarak alexa sayfanıza birinin gelmesi alexa sıralamasında kesin olmamakla birlikte önemli yer tutuyor denilmekte. Bu yazımda alexa widget eklemeyi anlatmıştım resimli olarak bakabilirsiniz.

3-) Blogunuzu güncel tutun ve uzun yazmaya özen gösterin, alexa sıralamasında sitede kalma süresi de önemli bir yer tutmaktadır. Sitede kalma süresini arttırmak için benzer yazılar eklentisi gibi eklentiler de kullanabilirsiniz.

4-) Webmaster forumlarında sitenizi veya blogunuzu paylaşabilirsiniz. Webmaster forumundaki kişilerin çoğu alexa toolbar kullandığı için etkili olacaktır.

5-) Alexa hakkında yazılar yazabilirsiniz, daha bu yöntemi denemedim ama şu an deniyorum işte :)

6-) Alexa Grupları; Bir kaç başka site veya blog yazarı ile bir araya gelip belirli günler ile birbirinizin bloglarını veya sitelerini alexa toolbar kullanarak dolaşabilirsiniz. Gayet işe yarayan bir yöntemdir.Bu yazı da buraya kadarmış, umarım alexa sıralamasında iyi yerlere gelirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler...


Önceki Yazı
Next writer »

11 yorum

-Yorum Kutusuna Git- yorum
audrey
admin
28 Temmuz 2015 05:07 ×

Alexa hakkında yazmayı deneyebilirim toolbarım var bir de widget ekleyeyim bakalım ne olacak

Cevapla
avatar
28 Temmuz 2015 06:08 ×

Güzel ve bilgilendirici bir paylaşım. Ama 6.madde için kimseye güvenmem hele blogger camiasında:)

Cevapla
avatar
Adam Zeka
admin
28 Temmuz 2015 06:39 ×

Öncelikle hayırlsı olsun, Widgeti ekleyin tıklaması benden :)

Cevapla
avatar
Adam Zeka
admin
28 Temmuz 2015 06:42 ×

Neden yahu, güvensizlik kötü bir duygu... İlla ki güvenmem diyorsanız birbirinize ip adresinizi verip google anaitikten bakailiyorsunuz diye biliyorum :) Teşekkürler

Cevapla
avatar
Yasemin Avun
admin
28 Temmuz 2015 11:22 ×

Bu konu hakkında hiç bir fikrim yoktu. Yazınızı görünce widgeti ekledim. Bakalım neler olacak :)

Cevapla
avatar
Recep Altun;
admin
28 Temmuz 2015 11:29 ×

Merhabalar. (YORUM DEĞİL)

İzleyiciler eklentisi ile ilgili size bir sorum olacaktı. Sizin dediğiniz gibi ben de internet adres çubuğuna blogger.com yazıp enterlediğim de kendi blog sayfalarımın olduğu kontrol panelime geliyorum. Siz de mi aynı yere geliyorsunuz ve oradaki okuma listesinde sıralanan üyelerden mi ilgili üye adreslerine ulaşıyorsunuz. Peki üyenin henüz blog sayfası yoksa ve herhangi bir yorumda bırakmamışsa o yeni üyeye nasıl ulaşacaksınız. İşte benim sorunum bu. Yeni üye ya da blog sayfası olmayan üyeler burada yer almıyor.

Peki Blogger'e nasıl başvurmamız gerekiyor bu hatanın düzeltilmesini talep etsek. Ben daha önce bir yöntemi biliyordum ama, şu anda bu yöntemi de çalıştıramıyorum, çünkü uygulamada yok!

Saygılarımla.

Cevapla
avatar
Adam Zeka
admin
28 Temmuz 2015 11:57 ×

Merhaba Recep Bey,

Evet dediğiniz gibi aynı yere geliyorum ve oradan bilgilerine ulaşıyorum. Bilmem bilir misiniz, blogger'a kayıt olurken size blogger profili ile devam et veya plus hesabını bağla diye bir soru soruluyor veya bir bloga üye olurken. Eğer kullanıcı plus hesabını bağlamışsa ben blogger izleyiciler sayfasından izleyicimin ismine tıkladığımda plus hesabı açılıyor ancak blogger profili olarak ayarlı ise ve bir blogu yok ise maalesef bende izleyicinin bilgilerine ulaşamıyorum.

Evet, talep bir çözüm yolu olabilir tabi, haklısınız... İyi Akşamlar

Cevapla
avatar
Adam Zeka
admin
28 Temmuz 2015 11:57 ×

Bakalım bakalım :)

Cevapla
avatar
nemiymis com
admin
29 Temmuz 2015 02:54 ×

Aynen ama sitene giren kişilerde toolbar yoksa düşmüyor işte 1.000.000 hit ola bile düşmez

Cevapla
avatar
22 Ağustos 2015 14:48 ×

Güzel bir yazı olmuş. Alexa yı önesiyorum çünkü.

Cevapla
avatar
Adam Zeka
admin
24 Ağustos 2015 00:44 ×

Alexa'yı önemli tabi, ama çok takmamak da lazım, teşekkürler

Cevapla
avatar

Yorum Yapmak Kan Yapar. - Anonim seçeneğini seçip de isminizi cisminizi vermeden yorum yapabilirsiniz. ConversionConversion EmoticonEmoticon